HP search
Welcome to HP New Information Center
HP logo
نمایندگی مرکزی محصولات اچ پی | HP New Information Center

چرا کاغذ درون پرینتر گیر می کند

چرا کاغذ  درون پرینتر گیر می کند ، آیا تا به حال برای شما پیش آمده که کاغذتان  در پرینتر جا بماند یا اصطلاحا گیر کند. اغلب این کاغذها پس از گیر کردن مچاله و پاره می شوند. اما اگر  ما با این مشکل رو ...
موضوع مقاله:
مقاله های مرتبط:

چرا کاغذ  درون پرینتر گیر می کند ، آیا تا به حال برای شما پیش آمده که کاغذتان  در پرینتر جا بماند یا اصطلاحا گیر کند. اغلب این کاغذها پس از گیر کردن مچاله و پاره می شوند. اما اگر  ما با این مشکل رو به رو شدیم، چگونه میتوانیم آن را بدون اینکه به پرینتر آسیبی وارد شود ، درست کنیم و کاغذگیر کرده را بیرون بکشیم. در ادامه با ما باشید تا با روند صحیح آن بیشتر آشنا شویم.

 

 

کاغذ پرینتر

در بسیاری از مواقع در عملیات چاپ ، پرینتر دچار کندی می شود و  از بخش موتور آن صدای ناهنجاری به گوش می رسد. عوامل زیادی باعث خرابی پرینترها می شوند که یکی از آنها گیر کردن کاغذ.درون پرینتر اچ پی می باشد. اما چه کاری باید انجام داد کرد تا درون پرینتر ما کاغذ.گیر نکند. عوامل بسیاری باعث به وجود آمدن این اتفاق می شوند.توجه داشته باشید که جنس کاغذ. در عملیات چاپ از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

 

کاغذ پرینتر 

کاغذ پرینتر

 

در بسیاری از مواقع جنس کاغذی که ما تهیه میکنیم.مناسب نیست. به همین خاطر، کاغذ. پس از کشیده شدن درون پرینتر، مچاله می شود. ممکن است برای چاپ از کاغذ. مرغوبی استفاده کنید. اما مجدد کاغذ. درون دستگاه گیر کند. در این صورت مطمئنا شما ،  بیش از حداکثر تعداد پیش فرض سینی کاغذی ،از کاغذ. استفاده کرده اید. این عمل باعث می شود که کاغذ. به خوبی در پرینتر قرار نگیرد و گیر کند. اما پس از اینکه کاغذ. در پرینتر گیر کرد و پرینتر عملیات چاپ را متوقف نمود چگونه می توانیم کاغذ. را از درون پرینتر بیرون بکشیم.

 

تعمیر غلطک پرس HP

در اولین قدم سینی کاغذی را بیرون کشیده و کاغذهای نا منظم ، توی سینی را جدا کنید. سپس تمامی کاغذ. ها را بردارید تا سایز سینی کاغذی را  به درستی تنظیم کنیم. پس از تنظیم سایز سینی کاغذی ، یک دسته کاغذ. را صاف و تراز کنید و با نظم درون سینی قرار دهید. سعی کنید  که از حداکثر تعداد مورد نظرسینی پرینتر بیشتر، کاغذ. نگذارید زیرا این عمل باعث خرابی دستگاه چاپگر می شود. سینی کاغذی را مجدداً درون پرینتر قرار دهید.

 

تعمیر غلطک پرس HP

کاغذ پرینتر

 

تعمیر هیتر فیوزینگ اچ پی

رفع ایراد کاغذ کش پرینتر HP در نمایندگی اچ پی. سپس درب بالایی پرینتر خود را باز کرده و کارتریج آن را بیرون بکشید. پس از انجام این کار فیدر و محفظه فلزی پشت کارتریج را با دقت جلو بکشید. تا بتوانید به کاغذ. گیر کرده درون پرینتر دسترسی پیدا کنید. پس از اینکه این مراحل را انجام دادید کاغذ. مچاله شده را از درون پرینتر بیرون بکشید. توجه داشته باشید که کاغذ. در پرینتر پاره نشود. اگر کاغذ. درون پرینتر پاره شود.باید تمامی قطعات پشتی آن را باز کرده، تا بتوانید ، به کاغذ. باقی مانده دسترسی پیدا کنید

 

تعمیر هیتر فیوزینگ اچ پی

کاغذ پرینتر

 

 

مشکل فیوززینگ در پرینتر های HP

باید تمامی قطعات پشتی آن را باز کرده، تا بتوانید ، به کاغذ. باقی مانده دسترسی پیدا کنید. در بسیاری از دستگاه های اچ پی دربی، مخصوص پشت پرینتر قرار گرفته است که به ما این امکان را می دهد تا کاغذ. را به راحتی از پرینتر جدا کنیم. پس از اینکه کاغذ. را بیرون آوردید پرینتر را روشن کنید تا از آن تست بگیریم.برای تست پرینتر ، از صفحه کنترل چاپگر فلش را به سمت پایین فشار داده تا به گزینه Tools برسید.

 

مشکل فیوززینگ در پرینتر های HP

کاغذ پرینتر

 

سپس دکمه تایید را فشار دهید. پس از وارد شدن به قسمت تنظیمات چاپگر ، مجدداً فلش را به سمت پایین فشار دهید تا به گزینه printer status report برسید. گزینه ی ok را انتخاب کنید. با انجام دادن این گزینه‌ها صفحه چاپ می‌شود. اگر صفحه شما با موفقیت چاپ شود،مشکل پرینتر شما رفع شده و میتوانید  از آن استفاده کنید. برای اطلاع بیشتر در رابطه با مشکل پد و پیکاپ پرینتر های اچ پی با مرکز فنی ما تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (2 امتیاز)
🔔 2 نفر پرسیدند!!!
  • ریست پرینتر های HP در نمایندگی جنوب تهران گفته

    […] تایپ نمایید و سپس کلید Enter را بزنید. آیا می دانید دلیل گیر کردن کاغذ درون پرینتر اچ پی چیست ؟ برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در […]

    آگوست 2, 2021 - 8:56 ق.ظ
  • تنظیم فاکس HP راه اندازی فاکس اچ پی گفته

    […] ورود به این بخش باید اضافه کنم که یکی از ایرادات رایج ، گیر کردن کاغذ درون چاپگر HP می باشد. برای حل آن چه باید کرد؟ شما می توانید با کمک […]

    مارس 16, 2022 - 12:09 ب.ظ
You must be logged in to post a comment.